EnglishNederlands
U bent hier: Home » Nieuws » Geslaagde Squaretable Samenwerking in de zorg

Geslaagde Squaretable Samenwerking in de zorg

25-1-2012

Het zorgproces centraal

Op 24 januari 2012 vond de Squaretable Samenwerken - Het zorgproces centraal plaats.In een mooie mix van medisch specialisten, secretarissen raad van bestuur en juristen werd gesproken over aandachtspunten bij het organiseren van samenwerking in het zorgproces. Er is gesproken over:  

  • het identificeren van de belangen en motieven van stakeholders - is het kwestie van 'moeten' of 'willen' ?;
  • over het kiezen van een passend proces - stapsgewijs of integraal en wie heeft daarbij de regie?;
  • over het bespreekbaar maken van verschillen in kwaliteit - de paradigmaveschuiving van "ik lever de beste zorg" naar "ik zorg voor de beste zorg"; en
  • over de inrichting van de organisatie - het belang van duidelijke afspraken en vooral een duidelijke visie om allerlei praktische drempels te overbruggen tijdens het proces.

Gastsprekers waren Dingeman Swank (Medisch directeur A12 cooperatie, chirurg Groene Hart ziekenhuis en ), Huib Cense (Chirurg Rode Kruis ziekenhuis) en Klaas Meersma (Advocaat-Partner AKD).

Door de verschillende expertises aan tafel en de combinatie van theorie en praktijk werd goed duidelijk waar de complexiteit zit in het organiseren van samenwerking gericht op het zorgproces. Een goede balans van expertise is dan ook van groot belang bij het organiseren van een dergelijk proces.

Binnenkort volgt hier een videoverslag. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Meike Herfkens


divider

© 2010 Squarewise B.V.     Contact | Route | Disclaimer | Sitemap